Vėl jaunas Plutiškių gimnazijos sodas

2019 m. balandžio 29 d. – naujas štrichas Plutiškių gimnazijos istorijoje. Kazlų Rūdos savivaldybės mero Manto Varaškos ir jo komandos iniciatyva naujomis obelaitėmis ir visa trešnių alėja pasipildė Plutiškių gimnazijos sodas.

Prie Plutiškių mokyklos visuomet augo sodas: obelims žydint nuskambėdavo paskutinis skambutis abiturientams, vaisiais svyrančios šakos sukviesdavo mokinius rugsėjį. Pokyčiai, pertvarkos, reformos keitė ne tik Plutiškių mokyklos dislokacinę vietą, pastatus, bet ir sodus rovė su šaknimis (per šimtmetį išrauti bent trys mokyklos sodai). Šiandieninis Plutiškių gimnazijos sodas pasodintas prieš 26-rius metus, išleidžiant 40-ąją abiturientų laidą. Tada prieš keletą metų buvo pastatytas naujasis mokyklos pastatas, sutvarkyta aplinka, suformuoti želdiniai – trūko tik sodo, todėl visos mokyklos bendruomenės (mokinių, mokytojų, tėvų, buvusių mokinių, mokyklos darbuotojų) pastangomis 1993 metų pavasarį sužaliavo 20-ties vaismedžių sodas. Per ketvirtį amžiaus sunyko tik trys obelys. Jų vietoje nuo šiandien augs, žydės ir vaisius svarins Kazlų Rūdos savivaldybės mero Manto Varaškos ir jo komandos padovanoti vaismedžiai. Tikimės, kad nuoširdžiai padovanotas, su džiaugsmu ir atsakingai pasodintas, gerumu palaistytas, su meile prižiūrimas sodas augs ir džiugins visų širdis.