„Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija"

Konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ 2014 m. laureatus ir jų mokytojus kviečiame atsiimti apdovanojimus ir padėkos raštus nuo 2014 m. balandžio 14 d. iki mokslo metų pabaigos. Dėl atsiėmimo kreiptis į LGGRTC Memorialinio departamento Atminimo programų skyrių tel. (8 5) 275 52 61 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų apdovanojimai

Konkursas organizuojamas kasmet daugiau kaip dešimtmetį ir dalyvių skaičius nuolat auga. Jame gali dalyvauti Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje 5–12 klasių mokiniai. Darbai gali būti atlikti įvairia technika naudojant įvairias temos atskleidimo formas: rašinį, piešinį, dainą, filmą, fotografiją, spektaklį, eilėraštį, projektą, rankdarbį, instaliaciją ir kt. Konkursas baigiamas iškilmingu apdovanojimų renginiu Vilniuje kovo arba balandžio mėn.

Nugalėtojų laukia ekskursijos LR Seime, LR Prezidentūroje, muziejuose, po senas ir gražias Vilniaus vietas, koncertas, diplomai (mokiniams), padėkos raštai (mokytojams), organizatorių ir rėmėjų dovanos. Konkurso nugalėtojams teikiama pirmenybė dalyvauti LGGRTC organizuojamuose renginiuose, istorinėse pažintinėse vasaros stovyklose.

Konkursui siūlomos darbų temos:

• Lietuva sovietinių ir nacių okupacijų metais: netektys, pasipriešinimas, likimas, buitis;
  • Žmogaus likimas Antrojo pasaulinio karo metais: išgyvenimas, holokaustas;
  • Partizaninis karas: karo veiksmai, ginkluotė, išgyvenimas miške, bunkeriai, likimai;
  • Žmogaus būtis lageriuose ir tremtyje;
  • Vaikai tremtyje: žaislai, žaidimai;
  • Asmens laisvės ir draudimai Sovietų Sąjungoje;